V Nassfeld-Hermagoru si najde program každý, jak rodiny s dětmi, tak i sportovnci. Zde si dovolujeme nabídnout pár tipů.

Propast Garnitzenklamm

Propast se nachází u Möderndorfu poblíž Hermagoru. K propasti se můžete dostat pohodlně na kole či pěšky kolem řeky Gail, nebo autem.

Propastí Vás provede naučná stezka s panoramatickými a informačními panely. Propast je zpřístupněna pomocí zabezpečených cest (via ferrate) přes lávky, mosty až k vodopádům. Její délka je 4 kilometry a cestou překonáte výškový rozdíl 500 m.

Vodní cesta – Aqua Trail

K této atrakci se dostanete lanovkou Millenium Express, která je vzdálená cca 1 km od chalupy. Lanovkou lze v letních měsících přepravovat zdarma i kočárky a kola.

Jedná se o stezku dlouho 1,5 km mezi vodními dílky, trampolínami a jinými atrakcemi. Stezka končí u uměle vybudovaného jezírka, na kterém se klidně pohupuje pirátská loď. Cesta je schůdná i s kočárkem. Zpět do údolí se můžete dostat na kole či pěšky, nebo zvolit dopravu kabinovou lanovkou do mezistanice.

1. korutanský zážitkový park

Pohoda u jezera Pressegger See vzdáleného od našeho ubytování 27 km.  I sem se můžete vydat na kole, pěšky i autem.

U jezera, které má v letních měsících teplotu vody až 26 stupňů Celsia a průrazně čistou vodu, můžete strávit den plný zábavy. Pro děti jsou zde k dispozici zajímavé atrakce a dospělí si mohou třeba den zpříjemnit hrou tenisu. V areálu je k dispozici restaurace.

Ferrata „Däumling“ („Little Thumbling“) na GartnerKofelu – nově otevřeno 2014

Výchozí bod: Horní stanice sedačkové lanovky Gartnerkofel – odtud po značené turistické trase

Stupeň obtížnosti: B/C – vstup pouze s ferratovým vybavením. Veškeré vybavení lze zapůjčit například NTC

Outdoor u dolní stanice lanovky Millennium Express.

Délka trasy: 500 m

Převýšení: 150 m na vrchol „Däumling“

Na trase překonáváte například visutý most, 40 m dlouhý houpající se most a další zajímavé překážky.

Tipy na cyklovýlety

  • Nejdelší Alpský sjezd v délce 16,2 km s převýšením 700 m (z Kötschach-Mauthen cyklobusem na Obertilliach 1 405 m.n.m a na kole zpět do Kötschach-Mauthen 705 m.n.m)
  • 11,7 km dlouhý sjezd z Madritche 1919 m.n.m na Gmanberg 1020 m.n.m – doprava na Madritch je možná lanovkou Millennium Express
  • Carnská cyklostezka R3, vedoucí Gailtalským údolím podél řeky Gail v celkové délce 90 km (z Kötchach-Mauthen do Villachu)
  • Okruh kolem jezera Weissensee s nevšední kombinací jízdy na kole i na lodi a koupáním
  • 4 sedačkovou lanovkou na Naggler Alm 1.350 m.n.m. – cestou k zpět k jezeru najdete 3 km MTB Technik-Parcour se všemi stupni obtížnostmi

Nezapomeňte také vyzkoušet:

  • Lanový park u 2. mezistanice lanovky Millennium Express
  • Bobovou dráhu „ Pendolino“ u vrchní stanice lanovky Millennium Express
  • Sjezd na horských koloběžkách či jiných dopravních prostředcích, které lze zapůjčit v NTC Sport Sölle